PREČO PÍSAŤ DO LIEČIVÉHO TICHA

Keď je človek preplnený pocitmi, nemá už kam ukladať svoje myšlienky a emócie, zavládne v jeho vnútri ťažoba, chaos a neporiadok.

A práve preto, je potrebné spraviť novým zážitkom, novým myšlienkam a pocitom priestor. Tým, že človek vypíše všetko čo ho ťaží do Liečivého ticha, vytvorí priestor, v ktorom zostane to podstatné. A  keď toto človek uprace, má nový priestor pre svoju novú energiu, nové myšlienky, pocity a zážitky.

Predstavte si, že naša hlava je jedno veľké klbko, ktoré skrýva mnoho malých klbiek. Niektoré klbká majú svoje miesto, iné sú poprepletané medzi sebou. Často sa nám v hlave prepletú klbká, ktoré nemajú nič spoločné a práve tieto klbká v nás spúšťajú bolesti, problémy, strachy, ktoré nás trápia. Na nás je, vyhádzať klbká, ktoré už nepotrebujeme a s ostatnými urobiť poriadok tak, aby každé malo svoje miesto. Nech sa nám nestáva, že na niekoho zareagujeme prehnane iba preto, lebo sme v hlave spojili klbká z minulých situácií a tým pádom to naložíme človeku, ktorý s našou minulosťou nemá nič spoločné.

A práve toto je úlohou Liečivého ticha. Dostať z hlavy klbká so situáciami a pocitmi, ktoré nám kedy ublížili, uškodili, z ktorých sme mali kedy strach alebo so situáciami či ľuďmi, na ktorých sme sa hnevali. Každá situácia, ktorú vypíšete, je jedno klbko, ktoré z hlavy vyhodíte a pošlete ho zo seba preč. Čím viac klbiek z hlavy vyhodíte, tým voľnejšie a pokojnejšie sa budete cítiť. Čím viac klbiek z hlavy vyhodíte a pošlete preč, tým viac priestoru vám zostane na upratanie tých klbiek, ktoré v hlave zostanú. No a, čím viac klbiek vyhodíte a pošlete preč, tým viac nových zážitkov a emócií môžete pre seba načerpať. No tentoraz, keď už budete mať v klbkách poriadok, tentoraz už si do vnútra vpustíte iba tie klbká, ktoré vám vyhovujú.

Takže ak chcete zo seba všetko vyhádzať, upratať si a načerpať nové myšlienky, pocity a zážitky, začnite aj hneď teraz.

Pinterest